Budowlane

Kominki – rodzaje

  • Kominek otwarty lub zamknięty – wykończenie tworzą niepalne materiały: kafle, ceramika, panele niepalne, które są tynkowane lub w inny sposób pokrywane. Jeżeli kominek nie posiada drzwi i jest murowany ręcznie, wówczas ciepło jest przenoszone do otoczenia poprzez bezpośrednie promieniowanie do kominka lub przez zewnętrzną powierzchnię. Jeżeli do instalacji kominka używany jest kominek (ogrzewany przy zamkniętych lub otwartych drzwiach) to ciepło przenoszone jest do pomieszczenia przez szybę, z ogrzewanej powierzchni wykończenia lub konwekcyjnie.
  • Piece kaflowe lub otynkowane – ich wykończenie tworzą kafle lub ceramika, inne niepalne materiały, ciepło promieniowane jest najczęściej przez powierzchnię lub przez powierzchnię i szkło, a także konwekcyjnie (ogrzewanie cyrkulującym powietrzem) przy stosowaniu opału stałego. Jeśli ciepło nie jest kumulowane, ale odbija się od wnętrza wykończenia do wnętrza komory konwekcyjnej (ogrzewanie gorącym powietrzem) mamy do dyspozycji piec na gorące powietrze (paliwo paleniskowe z certyfikatem DIN 13229), z którego powietrze może być doprowadzane do innych pomieszczeń lub przez kratkę konwekcyjną.

Znając tego typu urządzenia grzewcze, użytkownikowi nie jest tak trudno zdecydować, jakiego typu urządzenia potrzebuje w zależności od potrzeb, warunków technicznych oraz układu i obłożenia pomieszczenia – pozostaje tylko wybrać pożądany projekt.

5/5 - (2 votes)
admin

Recent Posts

Frezowanie kominów, komu potrzebne frezowanie komina?

Frezowanie komina staje się niezbędne, gdy dokonujemy zmiany kotła grzewczego na model o wyższej mocy.…

3 dni ago

Wynajem kontenerów na gruz przy remoncie kamienicy w Katowicach

W sercu Katowic, gdzie każdy zakątek miasta tętni życiem i rozwija się z każdym dniem,…

3 tygodnie ago

Rolety zewnętrzne – jak mogą pomóc oszczędzić energię i zwiększyć Twoje bezpieczeństwo

Poszukujesz wysokiej jakości rolet zewnętrznych w Szczecinie? Ciesz się ochroną przed słońcem i zachowaj intymność…

3 tygodnie ago

Kontrola Zapachów w Oczyszczalniach Ścieków

Poradnik: Kontrola Zapachów w Oczyszczalniach Ścieków z Użyciem Filtrów Antyodorowych Oczyszczalnie ścieków pełnią kluczową rolę…

4 tygodnie ago

Modernizacja szamba poprzez jego przekształcenie w oczyszczalnię ścieków

Modernizacja Szamba w Przydomową Oczyszczalnię Ścieków z RADMON: Krok ku Ekologicznej Przyszłości Kontakt: +48 609…

4 tygodnie ago

Świetliki dachowe – wygoda dla każdego

Naturalne światło dzienne wpływa na komfort i bezpieczeństwo użytkowania we wszystkich pomieszczeniach. Dawniej światło wpadało…

1 miesiąc ago