Naturalne światło dzienne wpływa na komfort i bezpieczeństwo użytkowania we wszystkich pomieszczeniach. Dawniej światło wpadało tylko przez okna. Jednak nowoczesna technologia daje nam znacznie szersze możliwości. W ofertach sprzedaży pojawiły się świetliki dachowe, które uzupełniają tradycyjne szkło i pozwalają na równomierne doświetlenie pomieszczeń. Poniżej przyjrzymy się produktom znanej firmy Gulajski.

Czym są i do czego służą świetliki?

Świetliki w dachu zapewniają równomierne doświetlenie pomieszczeń. Mogą wspierać tradycyjne okna lub służyć jako samodzielny element doświetlający wnętrze. W ofercie sprzedaży znajdują się szyberdachy różnych modeli, typów i kształtów. Na szczególną uwagę zasługują produkty wykonane z poliwęglanu. Jest to bardzo wytrzymały materiał, który zapewnia optymalną izolację termiczną i ochronę przeciwpożarową. Świetliki w dachu wykonane z tego materiału cieszą się coraz większą popularnością wśród klientów.

Producent świetlików


Gulajski – Systemy Dachowe i Przeciwpożarowe

Adres e-mail:

 [email protected]

Adres:1-go Maja 7e Kopienica, Śląskie 42-674

Godziny:

poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek, sobota, niedziela09:00 – 17:00

Obsługa klienta:

 +48 32 720 63 91

Pomoc techniczna:

 511 278 787

Sprzedaż:

 516 962 360

Zbrosławice, Ptakowice, Miedary, Wilkowice, Laryszów, Kamieniec, Wieszowa, Zawada, Karchowice, Jaśkowice, Księży Las, Połomia, Rybna, Opatowice, Repty Śląskie, Strzybnica, Pniowiec, Tarnowskie Góry, Bytom, Górniki, Stolarzowice, Sucha Góra, Tworóg, Brynek, Nowa Wieś Tworoska, Hanusek, Boruszowice, Miasteczko Śląskie, Zalew Chechło, Nowe Chechło, Świerklaniec, Orzech, Nakło Śląskie, Radzionków, Łubie, Łubki, Jasiona, Kopienica, Wielowieś, Kotków, Wojska, Szałsza, Przezchlebie, Jaśkowice, Czekanów, Gliwice, Czechowice koło Gliwic, Żerniki, Zabrze, Grzybowice, Łabędy, Świętoszowice, Pyskowice, Dzierżno, Osiedle Mikoszowina, Lubliniec, Kokotek, Pusta Kuźnica

świetlik dachowy
świetlik dachowy

Gulajski umożliwia zakup produktów wykonanych z najwyższej jakości materiałów (w tym poliwęglanu). Jej dziedziną jest również produkcja świetlików dachowych o nietypowych kształtach. Każdy inwestor może zamówić indywidualne świetliki dachowe przygotowane według indywidualnego projektu. Jak możesz sobie wyobrazić, oferuje nieograniczone możliwości zastosowania.

Główne typy świetlików Gulajski

Jak wspomniano wcześniej, świetliki dachowe mogą mieć różne kształty i rozmiary. Standardowy podział tego typu produktów przedstawia się następująco:

  • Świetliki „Gulajski 1” – kwadratowe lub prostokątne podstawy mogą mieć wymiary 800 x 800 mm lub 2000 x 2500 mm. Kształt kopuły jest idealny do dachów płaskich. Ten rodzaj świetlika dachowego oświetla wnętrza hal i różnego rodzaju pomieszczeń pomocniczych.
  • Świetliki łukowe – ich wymiary w przestrzeni bazowej wynoszą od 800 x 800 mm do 3000 x 3000 mm. Łukowaty kształt wnosi do wnętrza dużo światła słonecznego, a jednocześnie gwarantuje korzystne warunki termoizolacyjne. Świetliki tego typu mogą stanowić element zadaszenia parkingów, hal produkcyjnych lub wypełnić fragmenty szczytów dachów dwuspadowych.
  • Świetliki typu piramida o wymiarach podstawy kwadratowej i prostokątnej od 1500 x 1500 mm. Kształt świetlików dachowych przypomina klasyczny dach dwuspadowy. Mogą być budowane na szczycie budynku lub na pochyłych zboczach. Ze względu na atrakcyjny wygląd i dobre warunki termoizolacyjne, świetliki ostrosłupowe mają bardzo szerokie zastosowanie.
  • Świetliki dachowe o odporności ogniowej E30, EI30 i EI45 to bardzo ciekawe rozwiązanie, które może stanowić element ochrony przeciwpożarowej budynku. Świetliki dachowe składają się ze stalowej konstrukcji nośnej z zamontowanymi adapterami. Elementem wypełniającym jest najwyższej jakości szkło ognioodporne.

Wyłazy dachowe – w ofercie Gulajski znajdują się również wyłazy na dach przeszklone. To dość ciekawe rozwiązanie, które wnosi do wnętrz budynków naturalne światło. Wyłazy dachowe zapewniają bezpieczny dostęp do dachu i występują w dwóch wersjach:

  • Wyłazy Dachowe G1- to opcja otwierania zakrzywionych szyberdachów. Na aluminiowej ramie włazu znajduje się łukowaty poliwęglan. Właz może posiadać dodatkowe opcje oddymiania i wentylacji. W standardzie klamka otwierająca, klips zamykający oraz linki ograniczające kąt otwarcia. Istnieje również możliwość wzbogacenia włazu o sprężyny pneumatyczne gazowe, które zwiększają komfort otwierania i są szczególnie polecane przy większych produktach.
  • Wyłaz Dachowy G2 – to otwierany wariant kopuł świetlików. Aluminiowa rama włazu łączy się tutaj z akrylową kopułą. Tego typu włazy możemy montować w taki sam sposób jak G1.
  • Kinkiety – innymi słowy pionowe świetliki, które można zastosować na ścianach. Do produkcji wykorzystywane są aluminiowe profile konstrukcyjne (malowane na dowolny kolor) oraz wypełniacze poliwęglanowe. Świetliki naścienne mogą być alternatywą dla tradycyjnych okien. Często wykorzystywane są w halach produkcyjnych, magazynach, galeriach i obiektach sportowych. Ich największym atutem jest ochrona przeciwpożarowa. Warto wiedzieć, że poliwęglany nie wydzielają ognia z elewacji. Dzięki temu mogą poprawić parametry bezpieczeństwa różnych typów urządzeń.

Jaka jest możliwość oddymiania i wentylacji?

Kopuły świetlików Gulajski mogą być wyposażone w mechanizmy oddymiania i wentylacji. Klapy dymowe mają za zadanie skutecznie oddymiać lub przewietrzać pomieszczenie. System napędu rolet może być uruchamiany automatycznie lub ręcznie. Wersje automatyczne są sterowane przez specjalną jednostkę sterującą. Możliwe jest również podłączenie klap wentylacyjnych do czujników powietrza. Dzięki temu cały proces wentylacji pomieszczenia można optymalnie wykorzystać i dostosować do aktualnych warunków pogodowych. Czujniki powietrza zapewniają, że roleta zamyka się automatycznie w niesprzyjających warunkach zewnętrznych. Te opcje są szczególnie przydatne w dużych halach i parkingach.

świetliki dachowe
świetliki dachowe

Świetliki Gulajski – dlaczego warto?

Wybierając świetliki dachowe na dach warto postawić na najlepszą jakość i dokładność wykonania. Kupując produkty lepszej jakości gwarantujemy wygodę użytkowania i długowieczność świetlika dachowego. Gulajski to rozpoznawalna marka, która istnieje w branży od ponad dwudziestu lat. Wieloletnie doświadczenie pozwala nam na wykonanie świetlików dachowych o dowolnym kształcie i rozmiarze. Produkcja na podstawie indywidualnego projektu pozwala na idealne dopasowanie świetlika dachowego do potrzeb każdego obiektu. Warto również podkreślić, że produkty Gulajski słyną z bardzo dobrej jakości i są rozwiązaniem dla wymagających inwestorów. Zdecydowanie warto przeanalizować tę ofertę handlową, jeśli chcesz kupić dobrze dobrane, trwałe i jednocześnie energooszczędne świetliki dachowe.