Do produkcji schodów oferowanych jest wiele nowoczesnych materiałów. Natomiast schody drewniane wewnątrz domu to standard nienagannego stylu. Drewniane konstrukcje dają poczucie komfortu w domu. Kluczowymi punktami w aranżacji schodów są dokładne obliczenia, wysokiej jakości produkcja i prawidłowy montaż. Schody na piętro własnymi rękami wykonane z drewna z obrotem o 90 stopni można zainstalować ze względu na ścisłe przestrzeganie zaleceń dotyczących projektowania i obliczania konstrukcji. Zaoszczędzisz użyteczną przestrzeń oraz zapewnisz swobodne i komfortowe poruszanie się po nich.

Zamów wysokiej jakości stopnice schodowe, stopnie do schodów:

Zapraszamy do kontaktu!

Stolarstwo Krawczyk

Rodzaje schodów na piętro.

Zanim wyposażysz swój dom w schody, zdecydowanie musisz określić, z jakiego rodzaju schodów i z jakiego materiału mają być wykonane. Wybór rodzaju systemu klatek schodowych uzależniony jest od jego umiejscowienia w pomieszczeniu, układu domu oraz indywidualnych preferencji właściciela. Materiały do ​​ich produkcji, biorąc pod uwagę szybki rozwój technologii, mogą być różnymi próbkami: pleksi i ceramika, kamień naturalny i marmur, metal i drewno.

Cennik stopnic schodowych: źródło: https://www.stolarstwo-krawczyk.pl/cennik-stopnic-do-schodow/

Stopień Dębowy warstwowy (kanapka) AB

 • 100x30x4 250 zł netto.
 • 110x30x4 265 zł netto.
 • 120x30x4 280 zł netto.

Stopień dębowy Rustic

 • 100x30x4 210 zł netto
 • 110x30x4 231 zł neto
 • 120x30x4 252 zł netto

Stopień Jesionowy AB

 • 100x30x4 180 zł netto
 • 110x30x4 200 zł netto
 • 120 x 30×4 216 zł netto

Blat dębowy Rustic

 • 120x60x4 572 zł netto
 • 140x80x4 896 zł netto
 • 200x90x4 1440 zł netto

Główne typy schodów są klasyfikowane według rodzaju elementu nośnego:

 • schody marszowe – na kosoura lub cięciwy;
 • schody kręcone – z podporą w postaci półki nośnej;
 • schody śrubowe – systemy bezramowe. Stopnie takiej klatki schodowej są przymocowane do ściany i połączone ze sobą za pomocą śrub;
 • połączone – gdy system obejmuje kilka rodzajów konstrukcji.

Główną różnicą między konstrukcją podłużnicy jest to, że stopnie schodowe są mocowane na górze elementu nośnego. Natomiast w układach cięciwowych smyczków są wgłębienia, w które wkładane są stopnice schodowe. Z kolei systemy marszowe mogą składać się z kilku lotów połączonych platformą lub cewkami.

tartak Krawczyk - sprzedaż drewna - cennik - ceny
tartak Krawczyk – sprzedaż drewna – cennik – ceny

Wybór jednego lub drugiego systemu marszowego zależy od lokalizacji schodów w pomieszczeniu i dostępności miejsca do jego instalacji. Jeśli przestrzeń jest ograniczona, stosuje się systemy schodów obrotowych. Do łączenia różnych poziomów w prywatnych domkach najczęściej stosuje się schody drewniane. Takie konstrukcje są dość lekkie, dobrze pasują do różnych wnętrz i można je wykonać samodzielnie.

zamów stopnice schodowe
zamów stopnice schodowe

Liczne zdjęcia drewnianych schodów na piętro wykonane własnymi rękami potwierdzają popularność stosowania tego materiału do konstrukcji schodów.

Schody na śrubach nie mają w swojej konstrukcji ramy. Każdy stopień takich schodów za pomocą specjalnych łączników spoczywa z jednej strony na ścianie, aż drugiej jest połączony szeregowo za pomocą śrub. Konstrukcje schodowe na wkrętach mają lekko otwarty wygląd i są niezwykle trwałe. Takie schody można montować wzdłuż ściany, która będzie elementem nośnym, lub w dowolnym innym miejscu pomieszczenia – wtedy metalowy profil będzie działał jako konstrukcja nośna.

Różnorodność nowoczesnych systemów schodowych we wnętrzu podkreślają Twoje zdjęcia schodów w domu na piętro.

Rodzaje schodów obrotowych

Systemy schodów ruchomych mogą być proste i obrotowe. Proste loty w domach prywatnych stosuje się, gdy wymiary pomieszczeń są wystarczająco duże, aby można je było zainstalować na dużej długości. Najczęściej do łączenia pierwszego i drugiego piętra stosuje się drewniane systemy obrotowe. Są więc drewniane schody na drugie piętro o skręcie 90 i 180 stopni. Nazywa się je odpowiednio w kształcie litery L i litery U.

Sam napraw schody korzystając ze stopni schodowych Krawczyk: Zabrze, Pyskowice, Gliwice, Śląsk

Biegi schodowe w kształcie litery L mogą być połączone platformami, dwoma krętymi stopniami (trzy zwoje), trzy zwoje. Im większa liczba kroków skrętu, tym mniej wygodne będzie poruszanie się po nich. Konstrukcje schodów, zainstalowane w rogu i posiadające ogrodzenie, zawierają w swoim projekcie słupek kątowy (wsporczy), do którego przymocowane są stopnie kotwiące, poręcze i ściągi. Słupek narożny jest montowany na podstawie lub może być zawieszony.

Systemy klatek schodowych w kształcie litery U są konstruktywnie rozwiązywane przez obrotową płytę lub ruchome stopnie. Podczas układania schodów w kształcie litery U ważnym punktem jest to, aby balustrada klatki schodowej w górnym rzucie nie przecinała się, dlatego ważne jest, aby poprawnie obliczyć schody na drugie piętro. Zarówno w klatkach schodowych obrotowych w kształcie litery U, jak i w kształcie litery L, zastosowanie stopnic pozwala zmaksymalizować oszczędność miejsca w pomieszczeniu.

Przestrzeń pozostawiona pod schodami wahadłowymi jest często wykorzystywana na korzyść pokoi lub szaf. Niektóre zdjęcia schodów na drugie piętro w prywatnym domu własnymi rękami wyraźnie to pokazują.