Do produkcji schodów oferowanych jest wiele nowoczesnych materiałów. Natomiast schody drewniane wewnątrz domu to standard nienagannego stylu. Drewniane konstrukcje dają poczucie komfortu w domu. Kluczowymi punktami w aranżacji schodów są dokładne obliczenia, wysokiej jakości produkcja i prawidłowy montaż. Schody na piętro własnymi rękami wykonane z drewna z obrotem o 90 stopni można zainstalować ze względu na ścisłe przestrzeganie zaleceń dotyczących projektowania i obliczania konstrukcji. Zaoszczędzisz użyteczną przestrzeń oraz zapewnisz swobodne i komfortowe poruszanie się po nich.

Zamów wysokiej jakości stopnice schodowe, stopnie do schodów:

Zapraszamy do kontaktu!

Stolarstwo Krawczyk

Samodzielna budowa drewnianych schodów z zamówionych stopnic schodowych

Istnieje kilka powodów, dla których warto rozważyć samodzielne zbudowanie drewnianych schodów ze stopnic schodowych zamówionych w Tartaku Strzybnica:

Indywidualny projekt – budowa własnych schodów pozwala na dostosowanie ich do indywidualnych potrzeb i wymagań. Możesz dostosować wysokość stopni, nachylenie schodów i ich szerokość do swojego wnętrza, co z pewnością poprawi wygodę użytkowania.

Wyjątkowy styl – wykorzystując stopnice zamówione w Tartaku Strzybnica, możesz stworzyć schody o wyjątkowym stylu, który będzie idealnie pasował do Twojego wnętrza. Dzięki dużej różnorodności dostępnych w Tartaku Strzybnica gatunków drewna i wzorów stopnic, z łatwością wybierzesz takie, które będą idealnie dopasowane do stylu Twojego domu.

Wyższa jakośćdrewniane schody wykonane samodzielnie z najlepszej jakości drewna są zwykle trwalsze i bardziej wytrzymałe niż fabrycznie wykonane. Dzięki samodzielnej budowie schodów będziesz mógł kontrolować jakość i jakość wykonania każdego etapu, co z pewnością wpłynie na ostateczny efekt.

Oszczędność kosztów – samodzielna budowa drewnianych schodów ze stopnicami zamówionymi w Tartaku Strzybnica pozwoli Ci zaoszczędzić na kosztach robocizny, co stanowi znaczącą część kosztów wykonania schodów. Poza tym, kupując surowce bezpośrednio od producenta, możesz również zaoszczędzić na kosztach materiałów.

Satysfakcja – samodzielna budowa drewnianych schodów to nie tylko oszczędność pieniędzy, ale również satysfakcja z wykonanej pracy. Z pewnością będziesz dumny z efektu końcowego, zwłaszcza jeśli zrobiłeś to samodzielnie.

Samodzielna budowa drewnianych schodów ze stopnicami zamówionymi w Tartaku Strzybnica może być korzystnym wyborem dla osób poszukujących indywidualnego stylu, wysokiej jakości i oszczędności.

Ceny stopnic schodowych oraz innych elementów z drewna z Tartaku w Strzybnicy

Ceny stopnic schodowych i drewna w tartaku zależą od wielu czynników, takich jak gatunek drewna, wymiary, jakość i ilość zamawianego materiału. Ceny mogą się różnić w zależności od regionu, a także od konkretnej oferty i promocji.

Dokładny cennik znajdziesz tutaj: https://www.stolarstwo-krawczyk.pl/cennik-stopnic-do-schodow/

W przypadku tartaków zazwyczaj ceny stopnic schodowych i drewna są niższe niż w marketach budowlanych. Tartaki, jako producenci, oferują surowce bezpośrednio z własnej produkcji, bez pośredników, co przekłada się na niższe koszty dla klienta. Ponadto, tartaki często posiadają szeroki wybór gatunków drewna, co pozwala na dobór najlepszego surowca dla konkretnego projektu, z uwzględnieniem indywidualnych wymagań klienta.

Niższa cena nie oznacza niższej jakości. Wręcz przeciwnie, surowce dostarczane przez tartaki są zwykle wyższej jakości niż te oferowane w marketach budowlanych. Dzieje się tak z kilku powodów: po pierwsze, tartaki często posiadają własne plantacje drzew, dzięki czemu mogą kontrolować jakość drewna już na etapie jego wzrostu. Po drugie, tartaki zazwyczaj wykorzystują profesjonalne maszyny do obróbki drewna, co gwarantuje dokładne i wysokiej jakości wykończenie.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że cena nie powinna być jedynym czynnikiem brany pod uwagę przy wyborze tartaku. Ważna jest również jakość oferowanych materiałów oraz profesjonalizm i doświadczenie firmy. Przed dokonaniem zakupu warto zasięgnąć opinii innych klientów, a także sprawdzić dostępność konkretnych gatunków drewna i ofertę dostawy.

Zobacz ofertę drewna z Tartak Strzybnica: https://www.tartak-polska.com/cennik/

Rodzaje schodów na piętro.

Zanim wyposażysz swój dom w schody, zdecydowanie musisz określić, z jakiego rodzaju schodów i z jakiego materiału mają być wykonane. Wybór rodzaju systemu klatek schodowych uzależniony jest od jego umiejscowienia w pomieszczeniu, układu domu oraz indywidualnych preferencji właściciela. Materiały do ​​ich produkcji, biorąc pod uwagę szybki rozwój technologii, mogą być różnymi próbkami: pleksi i ceramika, kamień naturalny i marmur, metal i drewno.

Cennik stopnic schodowych: źródło: https://www.stolarstwo-krawczyk.pl/cennik-stopnic-do-schodow/

Stopień Dębowy warstwowy (kanapka) AB

 • 100x30x4 250 zł netto.
 • 110x30x4 265 zł netto.
 • 120x30x4 280 zł netto.

Stopień dębowy Rustic

 • 100x30x4 210 zł netto
 • 110x30x4 231 zł neto
 • 120x30x4 252 zł netto

Stopień Jesionowy AB

 • 100x30x4 180 zł netto
 • 110x30x4 200 zł netto
 • 120 x 30×4 216 zł netto

Blat dębowy Rustic

 • 120x60x4 572 zł netto
 • 140x80x4 896 zł netto
 • 200x90x4 1440 zł netto

Główne typy schodów są klasyfikowane według rodzaju elementu nośnego:

 • schody marszowe – na kosoura lub cięciwy;
 • schody kręcone – z podporą w postaci półki nośnej;
 • schody śrubowe – systemy bezramowe. Stopnie takiej klatki schodowej są przymocowane do ściany i połączone ze sobą za pomocą śrub;
 • połączone – gdy system obejmuje kilka rodzajów konstrukcji.

Główną różnicą między konstrukcją podłużnicy jest to, że stopnie schodowe są mocowane na górze elementu nośnego. Natomiast w układach cięciwowych smyczków są wgłębienia, w które wkładane są stopnice schodowe. Z kolei systemy marszowe mogą składać się z kilku lotów połączonych platformą lub cewkami.

tartak Krawczyk - sprzedaż drewna - cennik - ceny
tartak Krawczyk – sprzedaż drewna – cennik – ceny

Wybór jednego lub drugiego systemu marszowego zależy od lokalizacji schodów w pomieszczeniu i dostępności miejsca do jego instalacji. Jeśli przestrzeń jest ograniczona, stosuje się systemy schodów obrotowych. Do łączenia różnych poziomów w prywatnych domkach najczęściej stosuje się schody drewniane. Takie konstrukcje są dość lekkie, dobrze pasują do różnych wnętrz i można je wykonać samodzielnie.

zamów stopnice schodowe
zamów stopnice schodowe

Liczne zdjęcia drewnianych schodów na piętro wykonane własnymi rękami potwierdzają popularność stosowania tego materiału do konstrukcji schodów.

Schody na śrubach nie mają w swojej konstrukcji ramy. Każdy stopień takich schodów za pomocą specjalnych łączników spoczywa z jednej strony na ścianie, aż drugiej jest połączony szeregowo za pomocą śrub. Konstrukcje schodowe na wkrętach mają lekko otwarty wygląd i są niezwykle trwałe. Takie schody można montować wzdłuż ściany, która będzie elementem nośnym, lub w dowolnym innym miejscu pomieszczenia – wtedy metalowy profil będzie działał jako konstrukcja nośna.

Różnorodność nowoczesnych systemów schodowych we wnętrzu podkreślają Twoje zdjęcia schodów w domu na piętro.

Rodzaje schodów obrotowych

Systemy schodów ruchomych mogą być proste i obrotowe. Proste loty w domach prywatnych stosuje się, gdy wymiary pomieszczeń są wystarczająco duże, aby można je było zainstalować na dużej długości. Najczęściej do łączenia pierwszego i drugiego piętra stosuje się drewniane systemy obrotowe. Są więc drewniane schody na drugie piętro o skręcie 90 i 180 stopni. Nazywa się je odpowiednio w kształcie litery L i litery U.

Sam napraw schody korzystając ze stopni schodowych Krawczyk: Zabrze, Pyskowice, Gliwice, Śląsk

Biegi schodowe w kształcie litery L mogą być połączone platformami, dwoma krętymi stopniami (trzy zwoje), trzy zwoje. Im większa liczba kroków skrętu, tym mniej wygodne będzie poruszanie się po nich. Konstrukcje schodów, zainstalowane w rogu i posiadające ogrodzenie, zawierają w swoim projekcie słupek kątowy (wsporczy), do którego przymocowane są stopnie kotwiące, poręcze i ściągi. Słupek narożny jest montowany na podstawie lub może być zawieszony.

Systemy klatek schodowych w kształcie litery U są konstruktywnie rozwiązywane przez obrotową płytę lub ruchome stopnie. Podczas układania schodów w kształcie litery U ważnym punktem jest to, aby balustrada klatki schodowej w górnym rzucie nie przecinała się, dlatego ważne jest, aby poprawnie obliczyć schody na drugie piętro. Zarówno w klatkach schodowych obrotowych w kształcie litery U, jak i w kształcie litery L, zastosowanie stopnic pozwala zmaksymalizować oszczędność miejsca w pomieszczeniu.

Przestrzeń pozostawiona pod schodami wahadłowymi jest często wykorzystywana na korzyść pokoi lub szaf. Niektóre zdjęcia schodów na drugie piętro w prywatnym domu własnymi rękami wyraźnie to pokazują.