Zgubiłem wszystkie dokumenty samochodu dotyczące jego sprzedaży. Jak odzyskać dokumenty samochodu i gdzie złożyć wniosek. Utrata wszystkich dokumentów


Zdarzają się sytuacje, kiedy trzeba przywrócić dokumentację samochodu, bo często jest ona zapomniana w miejscach publicznych lub skradziona wraz z portfelem. Informacje o tym, jak przywrócić dokumenty na komputerze, pomogą Ci szybko ominąć niezbędne przypadki. Jeśli zgubisz dokumenty pojazdu, natychmiast skontaktuj się z Policją. Im szybciej to zrobisz, tym więcej problemów unikniesz, ponieważ zgodnie z dokumentami mogą wystawić bogatą historię kredytową na Twoje nazwisko.

Prywatny Detektyw – Kontakt

MODUS Biuro Detektywistyczne

Piotr Iskierka i Jacek Płonka spółka cywilna

Zbrosławice, Ptakowice, Miedary, Wilkowice, Laryszów, Kamieniec, Wieszowa, Zawada, Karchowice, Jaśkowice, Księży Las, Połomia, Rybna, Opatowice, Repty Śląskie, Strzybnica, Pniowiec, Tarnowskie Góry, Bytom, Górniki, Stolarzowice, Sucha Góra, Tworóg, Brynek, Nowa Wieś Tworoska, Hanusek, Boruszowice, Miasteczko Śląskie, Zalew Chechło, Nowe Chechło, Świerklaniec, Orzech, Nakło Śląskie, Radzionków, Łubie, Łubki, Jasiona, Kopienica, Wielowieś, Kotków, Wojska, Szałsza, Przezchlebie, Jaśkowice, Czekanów, Gliwice, Czechowice koło Gliwic, Żerniki, Zabrze, Grzybowice, Łabędy, Świętoszowice, Pyskowice, Dzierżno, Osiedle Mikoszowina, Lubliniec, Kokotek, Pusta Kuźnica

Jak odzyskać utracone dokumenty w samochodzie?

Odzyskiwanie dokumentów to skomplikowana i czasochłonna procedura. Często właściciele samochodów noszą wszystkie swoje dokumenty w jednej torbie lub teczce, co oznacza, że ​​jeśli się zgubią, będą musiały zostać odrestaurowane. Jeśli zgubisz dokumenty, będziesz potrzebować trochę pieniędzy i dużo cierpliwości. Jeśli znasz dokładnie procedurę, możesz je szybko przywrócić bez zbędnych kosztów finansowych.

Pamiętaj, że możesz łatwiej i szybciej uzyskać certyfikat, jeśli go zgubisz, a nie zostanie skradziony, ponieważ będziesz musiał udać się do wydziału komunikacji i wszcząć sprawę. Może to opóźnić proces, odtworzenie dokumentacji po utracie dokumentów samochodu zajmie dużo czasu. Możesz otrzymać zaświadczenie o utracie dokumentów, dzięki któremu będziesz mógł nawet prowadzić pojazd. Jednak po spotkaniu z policją będziesz musiał długo tłumaczyć przyczynę. Ale jeśli dokumenty zostaną skradzione, zgłoszenie roszczenia uchroni Cię przed nieuprawnionym wykorzystaniem Twoich dokumentów.

Co można zrobić, aby szybko odzyskać skradzione lub zgubione prawo jazdy lub dowód rejestracyjny?

Jeśli całkowicie zgubiłeś cały komplet dokumentów, musisz zacząć od karty pojazdu. Zamiast tego otrzymasz tymczasowy identyfikator. Nie potrzebujesz żadnych zaświadczeń, aby otrzymać nowy dowód rejestracyjny. Duplikat otrzymasz zgłaszając samochód.

Tam również otrzymasz tymczasowe prawa, kontrola potrwa około miesiąca w przypadku ewentualnych naruszeń. Aby je zdobyć, będziesz potrzebować zaświadczenia lekarskiego i karty kierowcy ze szkoły nauki jazdy. Przy kolejkach zajmuje to około 2 tygodni. Uzyskanie nowej polisy ubezpieczeniowej jest najłatwiejsze, firma szybko ponownie wystawi papiery za Ciebie.

Aby ubiegać się o nowe dokumenty, musisz odwiedzić co najmniej 5 różnych instytucji:

  • Policja drogowa, gdzie otrzymasz tymczasową licencję;
  • na policję z oświadczeniem o utracie dokumentów;
  • okręgowy wydział egzaminacyjny do certyfikacji.
  • firma ubezpieczeniowa
  • szpital o zaświadczenie lekarskie.

Przywrócenie dokumentów w przypadku utraty

Nie martw się zbytnio o to, że je zgubisz, są chwile, kiedy paszporty i certyfikaty można łatwo i szybko zgubić i odzyskać za nagrodę znalazcy. Jeśli jednak wiesz na pewno, że to kradzież, jak najszybciej skontaktuj się z policją i złóż skargę. Na posterunku policji otrzymasz dokument, że sprawa karna została wszczęta lub jeszcze nie została wszczęta. Następnie skontaktujesz się z wydziałem, w którym wydano Twój samochód, wyjaśnią Ci, jak odzyskać dokumenty do samochodu.

Jeśli wiesz, jak odzyskać dokumenty w przypadku zgubienia samochodu, to aby uniknąć zakłóceń w urzędzie po prostu umów się z ekspertem medycyny sądowej na kontrolę samochodu. W niektórych przypadkach mogą poprosić o dokumenty dotyczące przeniesienia samochodu w drodze dziedziczenia, dokument kredytowy, certyfikat instalacji. sprzęt specjalny i inne.

Otrzymasz również trzymiesięczny kwit tymczasowej rejestracji nieruchomości. Pod koniec tego okresu MREO wystawi Państwu stały certyfikat urządzenia technicznego oznaczony „Duplikat”. Dodatkowo konieczne jest poddanie się przeglądowi technicznemu, po którym otrzymasz duplikat PTS na okres dwóch miesięcy.

Oceń: post