W ciągu ostatnich trzydziestu lat, Investigation Hotline miało do czynienia z tysiącami klientów, którzy mają różne perspektywy i pomysły na to, co prywatni detektywi mogą robić w ramach swojego zawodu. Ludzie często są wprowadzani w błąd przez filmy i programy telewizyjne, które przedstawiają prywatnych detektywów jako tajemniczych, uzbrojonych szpiegów, którzy sieją spustoszenie w nocy. Jednak wbrew powszechnym przekonaniom, licencjonowani prywatni detektywi nie mogą wykonywać większości rzeczy, które są przedstawiane w popularnej kulturze. Przyjrzyjmy się jedenastu rzeczom, które prywatni detektywi mogą i nie mogą robić.

1. Wkraczanie na cudzą własność

Prywatni detektywi czasami mają pozwolenie na wejście na teren nieruchomości innej osoby, ale muszą zachować ostrożność. Istnieje cienka linia między wtargnięciem a włamaniem, którą licencjonowany detektyw musi ostrożnie przekraczać. W większości sytuacji, zanim Prywatny Detektyw może wejść na teren, wymagana jest zgoda właściciela nieruchomości.

2. Podsłuch

W Kanadzie, federalne prawa stanowią, że musisz mieć zgodę co najmniej jednej osoby rozmawiającej przez telefon, aby przeprowadzić podsłuch. Jest to dość podobne do prawa obowiązującego w 38 stanach Ameryki. Bez zgody co najmniej jednej zaangażowanej strony, prywatni detektywi ryzykują złamanie prawa i oskarżenie o przestępstwo.

3. Dostęp do danych bankowych

Licencjonowani PI zazwyczaj nie są w stanie legalnie uzyskać danych bankowych, chyba że współpracują z adwokatem. Prywatni detektywi często wykorzystują jednak swoje umiejętności badawcze, aby uzyskać dostęp do i manipulować publicznymi bazami danych, aby uzyskać potrzebne im informacje.

4. Współpraca z policją

Czasami prywatni detektywi są zatrudniani, aby wydać drugą opinię na temat sprawy policyjnej. Na przykład, jeśli policjanci prowadzą śledztwo w sprawie podejrzanego włamania i zgłaszają, że nie znaleziono śladów forsowania, prywatni obywatele mogą zatrudnić licencjonowanego Prywatny Detektyw w celu uzyskania alternatywnej opinii## 5. Uzyskiwanie informacji kredytowych

Prywatni detektywi nie mogą uzyskać dostępu do prywatnych informacji kredytowych osoby. Jeśli to zrobią, łamią prawo i podlegają potencjalnemu ściganiu. Jedynym przypadkiem, gdy licencjonowany Prywatny Detektyw może uzyskać informacje kredytowe, jest posiadanie legalnej przyczyny do przeprowadzenia sprawdzenia kredytowego. Mogą również uzyskać dostęp do dokumentów sądowych i kryminalnych, gdy stają się one publicznym rekordem.

6. Pobieranie danych telefonicznych

Podobnie jak w przypadku informacji kredytowych i finansowych, prywatni detektywi nie mogą legalnie uzyskać dostępu do danych telefonicznych innej osoby. Tego typu dane są chronione przez firmy telekomunikacyjne oraz prawa prowincjonalne i federalne. Korzystając z technik śledczych, Prywatny Detektyw może być w stanie odkryć numer telefonu i operatora telefonu badanej osoby, i jest to w pełni zgodne z prawem.

7. Śledzenie kogoś za pomocą GPS

Licencjonowani prywatni detektywi mogą śledzić pojazd badanej osoby za pomocą GPS, w zależności od okoliczności. W Kanadzie, jeśli Prywatny Detektyw ma zgodę właściciela pojazdu, którym porusza się badana osoba, może legalnie używać śledzenia GPS do lokalizacji i śledzenia samochodu. Może to być szczególnie pomocne w przypadkach niewierności, gdy właściciel pojazdu podejrzewa, że jego partner go zdradza. Jednak jeśli samochód jest własnością więcej niż jednej osoby, prawo jest znacznie mniej jasne i licencjonowani PI muszą zachować ostrożność. W przypadkach, gdy nie uzyskano zgody właściciela, prywatni detektywi nie mają prawnego podstawy do śledzenia pojazdu za pomocą urządzeń elektronicznych.

8. Włamanie do urządzeń elektronicznych

Wbrew powszechnej opinii, prywatni detektywi nie mogą włamywać się do żadnej formy urządzenia elektronicznego, w tym telefonów, komputerów, kont e-mail i kont w mediach społecznościowych. To nieporozumienie wynika z popularnych dramatów telewizyjnych, które przedstawiają fałszywe informacje i odstępstwa od rzeczywistości. Nawet jeśli prywatny detektyw wie, jak włamać się do czyjegoś urządzenia elektronicznego lub konta, ryzykuje oskarżenie i skazanie, jeśli zostanie złapany. Według prawa, jedynym momentem, gdy można włamać się do czyjegoś urządzenia, jest sytuacja, gdy dana osobadała na to zgodę, ale kto przy zdrowych zmysłach by to zrobił?

9. Wyszukiwanie numerów rejestracyjnych

Tak, prywatni detektywi mogą uzyskać dostęp i sprawdzić numery rejestracyjne w celach śledczych. Istnieją jednak ograniczenia co do tego, kiedy i jak daleko może sięgać ta władza. Na przykład, licencjonowany Prywatny Detektyw Zabrze nie może sprawdzić numeru rejestracyjnego tylko dlatego, że jesteś ciekawy danej osoby. Muszą mieć legalne uzasadnienie przed podjęciem takiego działania.

10. Znajdowanie informacji w Internecie

Prywatni detektywi mają doświadczenie i bogate umiejętności badawcze, które rutynowo wykorzystują do przeszukiwania informacji w oficjalnych rejestrach, różnych publicznych bazach danych i Internecie. Doskonale wiedzą, jak wykorzystać media społecznościowe, serwisy randkowe i światowy internet do uzyskania informacji dla swojej sprawy. W rzeczywistości, informacje dostępne w najpopularniejszych wyszukiwarkach, takich jak Google i Bing, dają tylko wgląd w całą informację, która jest dostępna dla prywatnego detektywa z bystrym okiem. Doświadczeni Prywatny Detektyw wiedzą, gdzie szukać i jak uzyskać informacje, które potrzebują, i mają do tego pełne prawo.

11. Uzyskiwanie danych medycznych

Prywatni detektywi nie mogą uzyskać dostępu do danych medycznych innych osób. Mogą jednak przeprowadzić wywiady z znajomymi, przyjaciółmi i rodziną badanej osoby, aby uzyskać informacje na temat jej historii medycznej. Innymi słowy, jeśli ludzie są skłonni podzielić się tą informacją, licencjonowany Prywatny Detektyw ją uzyska.

Kontakt z Detektywem

Czy jesteś mieszkańcem Śląska i potrzebujesz profesjonalnej pomocy detektywistycznej? Niezależnie od tego, czy mieszkasz w Katowicach, Gliwicach, Zabrzu, Bytomiu, Sosnowcu, Tychach, Chorzowie, czy Ruda Śląska – nasza agencja detektywistyczna jest do Twojej dyspozycji.

Zajmujemy się różnymi sprawami, od personalnych po korporacyjne, a nasze usługi są zawsze dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta. Nasz zespół składa się z doświadczonych i licencjonowanych prywatnych detektywów, którzy są gotowi pomóc Ci znaleźć prawdę i rozwiązać Twoje problemy.

MODUS Biuro Detektywistyczne

Piotr Iskierka i Jacek Płonka spółka cywilna

Jeśli jesteś mieszkańcem Jastrzębia-Zdroju, Siemianowic Śląskich, Świętochłowic, Piekary Śląskie, Zabrza, Gliwic lub dowolnego innego miasta na Śląsku i potrzebujesz naszych usług, nie wahaj się z nami skontaktować. Gwarantujemy pełną dyskrecję, profesjonalizm i skuteczność. Skontaktuj się z nami już dziś i dowiedz się, jak możemy Ci pomóc.

5/5 - (2 votes)