Masz strych. Co miesiąc płacisz duże rachunki. Koszty ogrzewania rosną z roku na rok. Co możesz zrobić, aby utrzymać ciepło w domu i zaoszczędzić na kosztach ogrzewania?

Warto ocieplić strych

Jeśli masz strych, ocieplenie pianką PUR to dobry sposób na duże oszczędności. Pamiętaj, że dużo ciepła – nawet do 30 proc. – rozprzestrzenia się z domu przez dach! Dlatego zalecamy ocieplenie poddasza – ocieplenie dachu wełną kamienną (jeśli strych jest ogrzewany) lub podłogi pod strychem (jeśli strych nie jest ogrzewany). Ciepło pozostanie w domu i nie będzie potrzeby dogrzewania pomieszczeń.

Wełna kamienna to dobry materiał izolacyjny

Wełna kamienna to chętnie wybierany i stosowany do ocieplania poddaszy materiał izolacyjny. Powodów jest kilka. Produkty z wełny skalnej są na tyle elastyczne, że można je łatwo układać między krokwiami, dobrze wypełniają przestrzeń między elementami konstrukcji dachu, a wszystko to można zrobić samodzielnie.

ocieplanie domu
Ocieplanie domu i poddasza – wełna, pianka PUR

Wysoka jakość życia

Wełna kamienna użyta do ocieplenia poddasza znacząco poprawia jakość życia w tym pomieszczeniu. Wata doskonale reguluje mikroklimat w pomieszczeniach. Jest hydrofobowy i dlatego nie pochłania wilgoci z powietrza. Nie dopuścić do namnażania się mikroorganizmów. Ponieważ wata przepuszcza również parę wodną, ​​masz pewność, że na powierzchni termoizolacyjnej poddasza nie pojawią się zarodniki pleśni i grzybów. Wata nie gnije, ponieważ jest biologicznie odporna. Doskonała ochrona pomieszczeń przed hałasem. Włóknista struktura i gęstość wełny sprawiają, że jest to doskonały materiał dźwiękochłonny. Jest to szczególnie ważne na strychach przystosowanych do zamieszkania. Wata nie pozwoli domownikom słyszeć kropel deszczu czy gradu uderzających w dach. Wata jest również niepalna, co poprawia bezpieczeństwo przeciwpożarowe budynku. Wełna należy do najwyższej klasy palności (A1), dzięki czemu wytrzymuje nawet 1000 °C!

Latem przyjemnie chłodzi pomieszczenie

Produkty z wełny mineralnej pomagają zmniejszyć straty ciepła w budynku, izolując dach poddasza zimą i zapobiegając jego nagrzewaniu się latem. Latem poddasze mocno nagrzewa się przez dach. W upalne dni, gdy nie ma odpowiedniej izolacji z wełny kamiennej, na poddaszu można utrzymywać bardzo wysokie temperatury. Rozwiązania z watą pomogą Ci uniknąć częstego włączania klimatyzatora i obniżą rachunki za prąd.

Podsumowanie: 30 proc. ciepło jest tracone przez dach. Strych to część domu, o którą warto zadbać. Wybierz rozwiązania do izolacji dachu z wełny mineralnej, aby utrzymać ciepło w domu zimą i zmniejszyć zapotrzebowanie na klimatyzację latem. Pamiętaj, że wełna kamienna jest najwyższej jakości – trwała i wytrzymuje wiele lat. Pieniądze wydane na izolację szybko się zwracają przy niższych rachunkach za ogrzewanie zimą i prąd latem.

Ocieplanie pianką PUR

Alternatywą jest ocieplanie domu, poddasza czy hali przy wykorzystaniu pianki PUR. Jest to coraz chętniej wybierana technologia. Ocieplanie pianką PUR wykonuje firma https://www.ocieplaniepiankapur.com/ (+48) 513 226 791 – Firma Instal-Term wykonuje ocieplanie pianką PUR na terenie: Kielce, Grójec, Radom, Mazowieckie, Świętokrzyskie. Zapraszamy do kontaktu.